Slide # 5
Slide # 9
Slide # 10

Kolorowa muzyczna jesień

W dniu 17.10.2017 roku odwiedziła nas Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Filharmonię reprezentowało troje muzyków, którzy grali na trzech różnych instrumentach. Na klawiszach grała pani Tatiana, na oboju swoje umiejętności zaprezentowała pani Magda, a pan Mateusz grał na waltorni, werblu i talerzu. Artyści przygotowali dla nas ucztę muzyczną zatytułowaną „Kolorowa muzyczna jesień”. Dziewczęta z zaciekawieniem słuchały muzyki klasycznej wykonanej przez muzyków. Było dużo radości i muzyki. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, np.: że jesień to nie tylko piękne kolory na drzewach, ale również w muzyce. Dzięki Muzykom z Filharmonii nawet jesień stała się przyjemniejsza. Dziękujemy...

Klub Integracyjny EDU-GRA

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych w Łomży chcemy stworzyć Klub Integracyjny „EDU-GRA”. Będzie to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu wolnego i integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Będziemy mogli wspólnie pograć, poczytać, pośpiewać, posłuchać muzyki, pobawić się i poćwiczyć. Pomóżmy razem w organizacji takiego miejsca spotkań, gdzie będziemy mogli się poznać, a stereotyp wizerunku osoby niepełnosprawnej na pewno się zmieni.

W dniach 03.10-31.10.2017 każdy zakup w Tesco (1 paragon) w Łomży i w Zambrowie to 1 możliwy głos do oddania na wsparcie finansowe naszego klubu integracyjnego „EDU-GRA”.

Zapraszamy do głosowania i z góry dziękujemy za każdy oddany głos!

Więcej można się dowiedzieć tutaj: https://pomagamy.tesco.pl/project/356

„Barwy Muzyki”

Dźwięki są jak kolory. Można nimi wymarzyć najładniejsze rysunki, najpiękniejsze obrazy. Dźwięki, to małe ptaki szybujące nad nami. Musisz dobrze się wsłuchać, by czuć piór ich aksamit.

 „Dźwięki” W. Próchniewicz

W dniu 3.10.2017 roku w nasze progi zawitał pan Piotr Dąbrowski, który przyszedł do nas w ramach III Edycji Konkursu Plastyczno-Muzycznego „Barwy Muzyki” organizowanego przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Mieszkanki, zostały zapoznane z zasadami konkursu, którego istotnym elementem było słuchanie utworów muzyki klasycznej. Podczas spotkania dziewczęta przenosiły się w świat dźwięków i kolorów. Malowały swoje wyobrażenia pod wpływem słuchanej muzyki. Dzięki tej audycji poznały barwy i odcienie różnych instrumentów...

Muzyczne wspomnienia z wakacji

Jesień jesienią, a u nas wciąż gorąco. Dzisiaj (25.09.2017) w naszym Domu rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Pan Mateusz w towarzystwie pani Żakliny i pana Michała zabrali nas w muzyczną podróż dookoła świata. Naszymi przewodnikami w tej podróży był akordeon i skrzypce. W pamięci mamy jeszcze wspomnienie lata, a artyści swoją muzyką zabrali nas z powrotem do miejsc niezwykłych i obfitujących w pełną gamę egzotycznych dźwięków… Było niesamowicie i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.

Spotkania Wrześniowe – Indie

W dniu 21 września 2017 roku odbyło się drugie Spotkanie Wrześniowe z cyklu Dookoła Świata, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Na sali zgromadziło się 8 Domów Pomocy Społecznej z: Białegostoku, Ostrołęki, Ukty, Nowej Wsi Ełckiej, Augustowa, Giżycka, Brańska i Łomży, które w skupieniu słuchały i oglądały, co tego dnia przygotowali dla nich gospodarze. Podczas spotkania przenieśliśmy się do odległych magicznych Indii. Był ruch, śmiech, zabawa z nauką o Indiach w tle. Mieliśmy szanse poznać kulturę oraz tradycje tego przepięknego kraju. Podziwialiśmy piękne stroje, wspaniałe tancerki, nauczyliśmy się śpiewać oraz tańczyć indyjskie tańce...

„I ja też mam duszę artysty…”

20 września ekipa z naszego Domu gościła w Ostrołęce na XX Przeglądzie Twórczości Domów Pomocy Społecznej – Pożegnanie Lata 2017. Spotkanie odbyło się po hasłem „I ja mam duszę artysty…”. Na scenie Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia zaprezentowały się grupy z różnych Domów Pomocy Społecznej. Impreza miała charakter przeglądu, w którym każda z występujących grup zaprezentowała 10 minutowy program w dowolnej formie: śpiew, skecz, pantomima, scenka teatralna i inne. Miło i wesoło oglądaliśmy się nawzajem, a swych kolegów i koleżanki nagradzaliśmy gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie.

VIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny „Sport dla wszystkich” w Białymstoku

W środę, 20 września 2017 na sali gimnastycznej Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku zawodnicy z ośmiu drużyn mogli sprawdzić swoje siły w VIII Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym „Sport dla wszystkich”. To była nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa, w której zwyciężyła reprezentacja z Garbar, a nasza żeńska drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce. A duet Ania i Kasia zajął trzecie miejsce w piłkarzykach. Liczne konkurencje zawodów wymagały od zawodników szybkości, zwinności, dokładności oraz wiedzy o sporcie. Nasze dziewczęta przy wsparciu i dopingu widowni, poradziły sobie popisowo. Wróciły nagrodzone  medalami, pucharem i prezentami, we wspaniałym humorze zwycięzców.

XIII Jesienne Zawody Sportowe „Laur Jesieni 2017” w Ukcie

12-13 września 2017 roku Renia, Ania, Kasia i Wiola miały okazję uczestniczyć w zawodach sportowych przygotowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BETEZDA oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie. W tym roku rozgrywki przebiegały pod hasłem „Zombie z Mazurskich Lasów”. Konkurencje były niezwykłe, np: trafianie „czachą” w zombie, slalom w workach między oponami, bieg z mumią, rzut kostką zombika, tropienie zombie oraz przeciąganie liny. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping zawodników. Tego dnia wszyscy wykazali się sportowym duchem i niespożytą energią. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na twarzach zawodników...

„W kurpiowskiej chacie”

Dnia 12 września 2017 roku nasze podopieczne, miały okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem „W kurpiowskiej chacie”. Udaliśmy się do Centrum Katolickiego w Łomży przy ulicy Sadowej, na przedstawienie w wykonaniu Dziennego Domu „Senior +” w Łomży. Całe przedstawienie obfitowało w zabawne dialogi i barwne kostiumy. Ach cóż to było za przedstawienie. Na pamiątkę mamy wspólne zdjęcia z aktorami.

Pożegnanie Lata

12.09.2017 roku nasze dziewczęta uroczyście pożegnały lato. W tym dniu każdy był w dobrym humorze i wesoło się bawił. Nie zabrakło konkursów i zabaw. Atrakcją tego dnia był iluzjonista – Kacper Kulik, który to pokazał magiczne sztuczki z dużą dawką humoru. Było wspaniale!